Muzeum Ducati Bologna – Itálie

Návštěva legendárního muzea motorek.

Italské motorky Ducati jsou ikonou jedné stopy. Tovární muzeum je určitě něco, co stojí za návštěvu, zvlášť pokuď máte k těmto žihadlům vztah.

Muzeum jsem navštívil v říjnu 2015, tzn. mimo sezónu. Bylo mi doporučeno se rezervovat na webu Ducati na prohlídku v angličtině na konkrétní termín, protože jinak riskujete to, že bude plno nebo že budete dlouho čekat na průvodce. Pokud pojedete autem, dá se zaparkovat bez placení na parkovišti u městského hřbitova, což je v podstatě naproti vjezdu do továrny (pokud přijedede ve směru od dálnice, jeďte podél tovární zdi, vrátnici nechte po levé ruce a zhruba po 300 metrech uvidíte parkoviště). Vstup do muzea je přes klasickou tovární bránu, u vrátné zaplatíte lístek nebo vyzvednete rezervaci, podepíšete formulář a pak jdete do muzea, kde si vás vyzvedne průvodce.

Běžná prohlídka se skládá ze dvou částí, v první polovině vás provedou výrobou (k mé smůle vzhledem k přípravě na závody byla část věcí nepřístupná), v druhé pak probíhá komentovaná prohlídka muzea. Výroba je určitě zajímavá, i když je to v podstatě montážní linka (v celé továrně si vyrábějí asi dva komponenty, zbytek kupují).

Muzeum je velikostně tak akorát, jdete chronologicky po cestě, kde jsou vystaveny modely od začátku až do konce. Pouze od roku 1989 je to trošku nuda, protože pak už vypadají motorky víceméně stejně. Muzeum je vzhledem k bohaté sportovní historii značky zaměřené spíše na závodní motorky, což určitě není na škodu.

Celkově doporučuji návštěvu, zvlášť, pokud jste někdě poblíž. Nezapomeňte na to, že nedaleko je i muzeum Ferrari a Lamborghini.

Cena lístku: 8 Eur (2015)

Odkaz na virtuální prohlídku:ZDE.

Fotky z návštěvy muzea

Napsat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.